Dx-Info

Na pasmach

Stowarzyszenie Technika

Club 3k                                            Dyplomy uzyskane przez Klub w 2021 roku.

ZAKOŃCZYŁ SIĘ ROK SZKOLNY.

Dziwny był to rok szkolny, ze względu na obostrzenia związane z pandemią. W K-PSOSW nr 1 w Bydgoszczy, ze względu na specyfikę placówki nauka odbywała się cały czas stacjonarnie, a to pozwoliło zaangażować młodzież, szczególnie w internacie w różnego rodzaju pozalekcyjne zajęcia kulturalne i sportowe. Nasza sekcja młodzieżowa również, dzięki Andrzejowi SP2FTL działała nie przerwanie i bez zakłóceń.
23.06.2021 kierownictwo internatu i wychowawcy zorganizowali uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z wręczeniem dyplomów i nagród tym, którzy wykazali się nieprzeciętnymi osiągnięciami. Nasi koledzy  Igor i Błażej, jak już wcześniej podawaliśmy pracując w zawodach z okazji Dnia Dziecka zajęli drugie miejsce w swojej kategorii i zostali uhonorowani Świadectwem Szkolnym Radiooperatora z czerwonym paskiem i drobnymi upominkami. Wręczenia w/w nagród dokonali obecni na tej uroczystości Andrzej SP2FTL i Andrzej SP2GJI.

MIŁYCH I SZCZĘŚLIWYCH WAKACJI !!!!!!

Nasz udział w zawodach.

SPDX CONTEST  Zostały ogłoszone wyniki za zawody w 2021 roku. Klub nasz zajął w kategorii SOAB HP  15 miejsce. Pracując na pasmach od 1,8MHz do 21MHz zrobiliśmy 335 QSO  uzyskując końcowy wynik  381 punkty x 90 mnożnik = 34290

DZIEŃ DZIECKA  W tegorocznej edycji zawodów z okazji  Dnia Dziecka kol. Błażej i Igor pracując pod opieką Andrzeja SP2FTL zajęli w swojej kategorii  2 miejsce. Nawiązali 59 QSO uzyskując końcowy wynik 84 punkty x 14 mnożnik = 1176. Gratulujemy wyniku.

OMP ARKiI  Wzorem lat ubiegłych operatorzy z sekcji młodzieżowej SP2PBY przy           K-PSOSW w Bydgoszczy pracują w mistrzostwach Polski edycja 2021 pod kierunkiem Andrzeja SP2FTL. Na razie wyniki są zadowalające. Życzymy wytrwałości i poprawienia wyniku z ubiegłego roku.

Uroczyste zebranie Bydgoskiego Klubu Krótkofalowców.

12.06.2021 odbyło się w restauracji „LEŚNA” w Bydgoszczy walne zebranie naszego stowarzyszenia. Omówiliśmy działalność klubu w ubiegłym roku przypominając udział nasz w wielu akcjach dyplomowych takich jak: „BRAVO Bydgoszcz” , 95 rocznica powstania IARU, 90 rocznica powstania PZK, akcje dyplomowe z okazji 75 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej itp. Omówiliśmy również działalność sekcji młodzieżowej SP2PBY przy K-PSOSW szczególnie akcentując udział i zajęcie 6 miejsca w zawodach OMP ARKiI. Osobnym punktem zebrania było omówienie i posumowania akcji dyplomowej „Pamiętamy o Przyjaciołach” edycja 2020. W podziękowaniu za poświęcony czas i pracę w tej akcji operatorzy otrzymali okolicznościowe dyplomy i pamiątkowe kubeczki. Następnym punktem zebrania było omówienie spraw finansowych. Zarząd stowarzyszenia zapoznał zebranych z zakupami jakich dokonano na potrzeby sekcji młodzieżowej i klubu SP2PBY, ze środków jakie udało się zgromadzić z odpisów 1% OPP i hojności darczyńców. Zarząd przedstawił również bilans finansów klubowych za rok 2020. W głosowaniu jawnym zebranie przegłosowało uchwałę  o przyjęciu przedłożonego  bilansu. Zebranie jak zwykle odbywało się przy suto zastawionym stole i zakończyło się po burzliwych dyskusjach o godz. 22.00

NOWY SPRZĘT.

Dzięki uprzejmości i hojności darczyńców mogliśmy wyposażyć operatornię Sekcji Młodzieżowej naszego Klubu w Kujawsko-pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bydgoszczy w nowy sprzęt informatyczny. Zakupiliśmy nowy komputer DELL 9020 z procesorem i5-4690 3,5GHz, z pamięcią RAM 16GB, z dyskiem SSD 256GB, z systemem WINDOWS 10 oraz dwoma portami RS-232. Chcąc pomóc dzieciakom słabo widzącym zastosowaliśmy monitor firmy HIKVISION DS-D5043QE o przekątnej ekranu 43 cale. Myślimy, że operatorzy będą zadowoleni.

Akcja dyplomowa.

Dobiega końca trwająca od 1 lutego do 18 lutego, zorganizowana przez włoski klub CONERO RADIO TEAM akcja dyplomowa pod nazwą „4 NOŻNE ANIOŁY” poświęcona psom ratownikom.  Klub CRT oprócz rozlicznych działalności krótkofalarskich zajmuje się również prowadzeniem i finansowaniem z pieniędzy darczyńców schronisk i przytułków dla bezdomnych zwierząt, głównie psów. Wymyślony przez nich dyplom, oprócz rozrywki, jest także kampanią uświadamiającą przeciwko złemu traktowaniu i porzucaniu psów.

Jako klub wzięliśmy udział w tej akcji dyplomowej spełniając warunki do uzyskania wyżej pokazanego dyplomu. Ranking na dzień 17.02.2021 poniżej.

Obsługa informatyczna tej akcji dyplomowej jest na bardzo wysokim poziomie realizowana przez Marco IU0FBK http://www.diplomiradio.it . Łączności oraz punktacja zapisywane są      w czasie rzeczywistym, również na bieżąco prowadzony jest cluster oraz bardzo dużo różnego rodzaju klasyfikacji i statystyk. Ciekawostką jest również to, że za każde QSO na bieżąco wysyłane są drogą mail-ową karty QSL. Wiele informacji i regulaminy można znaleźć na stronie www.crt.red .

Aktualności z roku :2020  2019  2018  2017  2016  2014