Aktualności

Członkowie

Dx-Info

Foto

Historia

Na pasmach

O nas

Stowarzyszenie Technika  


Club 3k  

 

5.04.2024 piątek.
W dniu dzisiejszym nasz kolega Roman SP2AEK obchodzi 88 urodziny.
Z tej też okazji życzymy Romanowi dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślnościi przede wszystkim zadowolenia z naszego hobby.
Wczoraj w klubie gościliśmy szanownego jubilata. Złożyliśmy mu osobiście życzenia oraz wręczyliśmy bukiet róż. Spotkanie wypełniły opowieści i dyskusje przy kawie i słodkościach.
Romanie STO LAT !!!!!!

 

 

Od 1 kwietnia do 31 kwietnia odbywa się duża akcja dyplomowa związana z 75 rocznicą powstania Hiszpańskiego Związku Radioamatorów URE.
Pracuje 18 stacji okolicznościowych z prefiksem AO75 reprezentujące regiony autonomiczne Hiszpanii oraz dwie stacje ogólne AO75URE i CQ75URE.
Wydawane są dyplomy okolicznościowe 3 trzech kategoriach: HF, V-UHF i SAT.
Logowanie łączności odbywa i się w trybie on-line oraz na bieżąco uzupełniane są statystyki. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie https://75aniversario.ure.es .
W trzecim dniu trwania akcji dyplomowej udało mi się zdobyć wszystkie dyplomy w tym ten najważniejszy:

Pozostałe dyplomy:      

           Zachęcam do wzięcia udziału w tej zabawie.

                                                                            Andrzej SP2GJI

 

 

W miesiącu marcu odbywały się praktycznie w tym samym czasie dwie akcje dyplomowe, hiszpańska związana ze świętami wielkanocnymi „SEMANA SANTA DE ALMERIA” ( Wielki tydzień a Almerii ) - znak okolicznościowy AM7SSAL oraz włoska „PADOVA URBS PICTA” związana z wpisaniem XIV wiecznych fresków z Kaplicy Scrovegnich na listę Światowego Dziedzictwa UNESC - znak okolicznościowy II3PUP.
Nasza stacja klubowa SP2PBY wzięła udział w obu akcjach.
Akcja dyplomowa „PADOVA URBS PICTA” trwała od 18 do 29 marca 2024. Wzięło w niej udział ponad 3500 uczestników. Nasza stacja przeprowadziła 137 QSO na 8 pasmach, 5 emisjami ( CW, SSB, RTTY, FT8 i FT4) uzyskując 252 punkty, co w klasyfikacji generalnej pozwoliło się nam uplasować na drugim miejscu.
Zdobyliśmy oczywiście okolicznościowy dyplom.Akcja dyplomowa „SEMANA SANTA DE ALMERIA” trwała od 24 do 31 marca .
Nagrodą były dyplomy okolicznościowe wydawane w trzech klasach: podstawowej (basic), srebrnej (plata) i złotej (oro). Aby otrzymać dyplom w kategorii „basic”wystarczyło przeprowadzić 1 QSO niezależnie od pasma i emisji. W kategorii „plata należało przeprowadzić 6 QSO minimum na 3 pasmach dowolną emisją, natomiast w kategorii „oro” należało przeprowadzić 6 QSO minimum na 3 pasmach i 3 emisjami ( CW, SSB, DIGI). Oprócz tego organizator prowadził ranking aktywności TOP 100 MIX, TOP 100 SSB, TOP 100 CW i TOP 100 DIGI. W tej akcji  dyplomowej wzięło udział 4386 uczestników i wykonano 7490 QSO.
Zdobyliśmy oczywiście komplet dyplomów.

Artykuł przygotował i akcje obsługiwał Andrzej SP2GJI


 

 

 

W dniach 08-17.03.2024 odbyła się akcja dyplomowa "ITALIAN NAVY COASTAL RADIO STATIONS" dla upamiętnienia Nadbrzeżnych Stacji Radiowych Marynarki Wojennej Włoch. Aktywnych było 12 stacji ze specjalny znakiem wywoławczym reprezentującym przybrzeżne stacje radiowe Marynarki Wojennej.
Praca odbywała się na wszystkich pasmach, zgodnie z Band Planem IARU
z następującą punktacją: QSO CW 10pkt. QSO SSB 6pkt. QSO PSK/RTTY 4pkt QSO FT4/FT8 2pkt. Łączności w następnych dniach można było powtarzać,
a punkty były sumowane. Logowanie łączności, naliczanie punktów oraz klasyfikacja
odbywały się on-line w czasie rzeczywistym w oparciu o profile stacji na www.qrz.com oraz na platformie https://hamaward.cloud . Po zgromadzeniu minimum 100pkt. każdy uczestnik mógł pobrać okolicznościowy dyplom w formacie PDF. Przewidziano dyplomy w 6 kategoriach: DIGIT1 (PSK/RTTY), DIGIT2 (FT4/FT8), PHONE (SSB), MORSE (CW), MIXED (CW-SSB) i MIXED GENERALE (wszystkie emisje łącznie).
Nasza stacja klubowa oczywiście wzięła udział w tej akcji dyplomowej. Wynik końcowy jest następujący:
 Wykonaliśmy 598 QSO na 9 pasmach ( 160m nie była aktywne ), sześcioma rodzajami emisji uzyskując 3194 punkty i plasując się na trzecim miejscu wśród
24322 uczestników ze 183 krajów.

Zdobyliśmy oczywiście stosowny dyplom MIXED-GENERALE jak i dyplomy w pozostałych kategoriach.  

 Pozostałe kategorie dyplomów

Na zakończenie taka refleksja, zapewne wynik końcowy byłby lepszy, ale operator  stacji obsługujący tę akcję trochę się spóźnił i pierwsze QSO wykonał dopiero  11.03.2024 17:44:25 UTC.

                                        Materiał przygotował i akcję obsługiwał Andrzej SP2GJI

 

 

http://www.hrdlog.net                                  

          

                            Aktualności z roku :2023 2022  2021 2020  2019  2018  2017  2016 2014  

 
 

©SP2DDX