Aktualności

Członkowie

Dx-Info

Foto

Historia

Na pasmach

O nas

Stowarzyszenie  Technika  


Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 30 grudnia 2016 r odszedł od nas animator krótkofalarstwa bydgoskiego, założyciel Klubu SP2PBY Bolesław Krzymin  SP2ESH  - Cześć jego pamięci. 

 

 Bolesław Krzymin  SP2ESH s.k. 


Akcja dyplomowa  670 Lat Miasta Bydgoszczy.       

    Regulamin        Harmonogram pracy SN670BY        Podsumowanie pracy SN670BY
 

W akcji dyplomowej 670 Lat Bydgoszczy ze stacji SP2PBY pod znakiem SN670BY pracowali następujący operatorzy: SP2DDX, SP2FTL, SP2IU, SP2JMR, SP2X. 

Przeprowadzono łącznie 2983 QSO.

  

Ilość QSO :

CW 369
DIGI 1459
FM 65
SSB 1090

Klub SP2PBY, który uczestniczy w realizacji akcji dyplomowej ENIGMA pragnie przypomnieć, że 14 sierpnia zaczynamy nadawać w planowanym od stycznia 2015 roku przedsięwzięciu. Z końcem lipca zakończyła nadawanie okolicznościowa stacja SN0MR, której celem było zwrócenie szczególnej uwagi korespondentów na postać Mariana Rejewskiego oraz zachęcenie do wzięcia udziału w przygotowywanej akcji dyplomowej. Operatorzy naszego klubu wraz z operatorami zaprzyjaźnionymi pracowali pod znakiem okolicznościowym przez dwa miesiące. Nawiązali ponad 3500 QSO pracując na różnych pasmach i różnymi emisjami. Akcja dyplomowa ENIGMA została przygotowana w celu upamiętnienia Mariana Rejewskiego, bydgoszczanina, matematyka i kryptologa a związana jest ze 110-tą rocznicą urodzin i 35 rocznicą śmierci. Miasto Bydgoszcz ten rok w całości dedykowało właśnie jemu, ogłaszając go rokiem Mariana Rejewskiego. Akcja ma inspirować korespondentów i prowokować do pozyskania niewypaczonej wiedzy historycznej na temat Mariana Rejewskiego, który zmienił losy drugiej wojny światowej. Nagrodą dla najlepszych będzie pamiątkowa statuetka grawerowana w krysztale oraz książka o Marianie Rejewskim. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej akcji www.enigmaaward.eu   Liczymy na aktywny udział radioamatorów z SP dlatego zapraszamy koleżanki i kolegów do wzmożonej aktywności w eterze i udziału w zabawie edukacyjnej jakiej dotąd, w takiej formie jeszcze nie było.                Akcja dyplomowa ENIGMA   -   Regulamin                                            
                                                                                           
4.08.2015

 

     2017   2014

©SP2DDX