Aktualności

Członkowie

Dx-Info

Foto

Historia

Na pasmach

O nas

Stowarzyszenie Technika  

  21.12.2019 sobota.
Jak co roku spotkaliśmy się o godz. 17.00 w restauracji „ Pod Dębem” na klubowym Spotkaniu Wigilijnym. Przy suto zastawionym w jadło i napoje stole bawili się : SP2JL, SP2DNT, SP2BUW, SP2JMR, SP2UUW, SP2LKX, SQ2ETN, SP2JNB, SP2GVN,
SP2FTL, SP2DUS, SP2UKA, SP2DDX, SP2GJI oraz goście Waldek SP2RXH i Krzysztof SQ2JK.
Spotkanie zakończyło się wspólnym złożeniem sobie życzeń świąteczno – noworocznych o godz. 23.00.

   Wigilia w K-PSOSW im. Louisa Braile`a.
Dyrekcja K-PSOSW im. Louisa Braile`a zaprosiła naszych kolegów Andrzeja SP2FTL, Romana SP2DDX oraz Andrzeja SP2GJI na coroczną uroczystą wigilię Świąt Bożego Narodzenia, która odbędzie się w czwartek 19.12.2019 w internacie ośrodka.
Ze względu na nasz dzień klubowy i zajęcia związane z przygotowaniem naszej wigilii klubowej w K-PSOSW reprezentować nas będzie Andrzej SP2FTL.    
                                                              

  100 PiP


  SPDXC 2019


  07.08.2019 H.O.W SMERZYN
W środę 7 sierpnia Roman SP2DDX i Andrzej SP2GJI udali się z niezapowiedzianą przyjacielską „wizytacją” do Harcerskiego Ośrodka Wypoczynkowego w Smerzynie. Celem Wyjazdu było odwiedzenie kolegów Zbyszka SQ2ETN i Irka SP2MSF, którzy w tym ośrodku prowadzą obóz harcerski Hufca ZHP Inowrocław. Zbyszek SQ2ETN oprowadził nas po ośrodku pokazując swój obóz oraz pozostałe obiekty ośrodka, w szczególności  poletka z roślinnością do ekologicznej edukacji młodzieży.
Zwiedziliśmy również pomieszczenia komendanta obozu, gdzie zainstalowane są stacje  na KF i UKF.

                                        Więcej...


   06.07.2019 "Polny Dzień" u Henryka SP2BUW - montaż anteny wielopasmowej.

                                            Więcej ...

   28.06.2019  "Polny Dzień"  u Grzegorza SP2GVN - montaż anteny GP7DX.

                                 Więcej ...

    24.06 2019  Wizyta u Romana  SP2AEK.

 

    Andrzej SP2GJI wręcza okolicznościowy grawerton i upominek z podziękowaniem za pracę w memoriale. 

   19.06.2019 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Na zaproszenie Dyrekcji Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 Dla Dzieci Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braile’a w Bydgoszczy, przedstawiciele naszego klubu uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego.  Klub nasz reprezentowali Roman SP2DDX, Andrzej SP2FTL oraz Andrzej SP2GJI. W krótkim wystąpieniu Andrzej SP2GJI podziękował Pani Dyrektor ośrodka za stworzenie odpowiednich warunków, aby nasza działalność przynosiła spodziewane efekty, a przede wszystkim  sprawiała radość i zadowolenie dzieciakom.  Następnie przyszedł czas na wyróżnienia i tak: za pracę w akcji dyplomowej „ PAMIĘTAMY O PRZYJACIOŁACH” pamiątkowymi  grawertonami  wyróżnieni zostali  Igor i Kuba, a sekcja młodzieżowa otrzymała dwie pary słuchawek i rozgałęźnik sygnału audio.  Dyplomami  za łączności ze stacją pracującą z okazji 90 lecia OSP Kowalew  HF90OSP wyróżnieni zostali Vanessa i Igor. Na zakończenie Pani Dyrektor  K-P SOSW  wręczyła prezesowi Klubu dyplom z podziękowaniem za nasze zaangażowanie i społeczną pracę na rzecz wychowanków ośrodka.

                                          Więcej ...


   ZEBRANIE BYDGOSKIEGO KLUBU KRÓTKOFALOWCÓW

W czwartek 06.06.2019  w restauracji „Pod Dębem” w Bydgoszczy  odbyło się  zebranie Bydgoskiego Klubu Krótkofalowców SP2PBY.  Po oficjalnym powitaniu zebranych omówione zostały sprawy bieżące, a wśród nich sprawy finansowe i sportowe. Zebrani zostali zapoznani z  udziałem klubu w akcjach dyplomowych oraz w OMP ARKI, w których to pracują dzieci z sekcji młodzieżowej SP2PBY przy K-PSOSW  im. Louisa Braile’a  w Bydgoszczy.   Andrzej SP2FTL zapoznał zebranych z zajętymi miejscami w poszczególnych turach tych zawodów. Został również zaprezentowany zebranym dyplom jaki klub otrzymał za zajęcie  I miejsca w zawodach SPDX Contest 2019 w kategorii SO AB SSB LOW. Drugim punktem zebrania było podsumowanie „Memoriału SP2ESH SP2IU SP2IW”. Zebrani otrzymali biuletyn zawierający  posumowania i statystyki. Dzięki hojności sponsorów każdy z operatorów pracujących w memoriale otrzymał w ramach podziękowania okolicznościowy grawerton  oraz upominek. 

  ICC Cricket World Cup 2019
RSGB organizuje międzynarodowy amatorski maraton radiowy na pasmach HF, z okazji 
Pucharu Świata w Krykiecie , który odbywa się w Anglii i Walii. Maraton trwać będzie 
od 30 maja do 14 lipca 2019. Specjale znaki UK i międzynarodowe będą aktywne na pasmach od 160m do 10m, emisjami CW, SSB, i DIGI. Uruchomionych będzie 31 stacji
angielskich o prefiksie GB19 i 9 stacji międzynarodowych. Certyfikaty wydawane będą
on-line w formacie PDF i JPG. Więcej informacji na stronie:  Link 

        Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji dyplomowej                      Więcej ...

  21-sza Wiosna na Wyżynach.

W sobotę 25.05.2019 na boisku Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Grzymały-Siedleckiego 11 odbył sie główny,
można powiedzieć sztandarowy festyn Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani" dla mieszkańców tej spółdzielni. Nasz Klub został zaproszony do wzięcia udziału w tym festynie. W ramach popularyzacji naszego hobby zaprezentowaliśmy na naszym stoisku sprzęd krótkofalarski i rozwiesiliśmy antenę. Ze względu na bliskość naszego stanowiska ze scena główną,  na której bez przerwy odbywały sie prezentacje, występy artystyczne i koncerty nasza aktywność ograniczyła sie tylko do prezentacji i krótkich prelekcji dla odwiedzających nas osób.
Nasze stoisko obsługiwali Roman SP2DDX i Andrzej SP2GJI oraz jak zwykle  pani Elżbieta Krzymin.

                                                                                Więcej...
 

   NIEDZIELA 19.05.2019   

Wzorem roku  ubiegłego Rada „Osiedle Leśne” zaprosiła
nasz klub do wzięcia udziału w festynie w lasku przy ulicy Modrzewiowej. Organizatorem festynu była Spółdzielnie Mieszkaniowa „BUDOWLANI” i wspomniana wcześniej  Rada „Osiedla Leśne”. Krótka ulewa nie pokrzyżowała planów organizatorom i o godzinie 13.00 rozpoczął się festyn.  Organizatorzy zapewnili nam namiot, stół i krzesła, a myśmy uruchomili sprzęt radiowy TRX FT-2000 i antenę W3DZZ rozwieszoną między drzewami na wysokości około 6m. Udało się nam przeprowadzić kilka pokazowych QSO emisjami SSB i CW na 80m, 40m i 20m. Szczególnie łączności  foniczne na 20m ze względu na duże odległości budziły podziw u odwiedzających nasze stoisko.  Wśród wielu osób odwiedzających nasze  stoisko pojawił się euro-deputowany  Pan Janusz Zemke , z którym zrobiliśmy pamiątkową fotkę. W tym roku zadbaliśmy również o zaplecze kulinarne naszego stoiska, tak że można było wypić kawę czy herbatę oraz zjeść coś ciepłego z „grila”. Z ramienia klubu w festynie uczestniczyli Roman SP2DDX, Grzegorz SP2GVN, Jacek SP2UUW, Andrzej SP2FTL oraz Andrzej SP2GJI. Uzupełnieniem ekipy klubowej była niezmordowana Pani Elżbieta Krzymin, dobry duch całego przedsięwzięcia oraz obsługa „ grila”. Festyn zakończył się w godzinach wieczornych.

                                                                               Więcej ...

 

  WIZYTA U GRZEGORZA SP2GVN.  

 Grzegorz  znany starszym kolegom jako wspaniały operator i telegrafista, po bez mała 20 latach nieaktywności powrócił do naszego hobby wstępując w październiku  ubiegłego roku w szeregi członków naszego Klubu. Skompletował sprzęt i rozpoczął pracę na pasmach,  między innymi aktywnie pracując w memoriale „PAMIĘTAMY O PRZYJACIOŁACH”.  10.05.2019  spotkaliśmy się u Grzegorza na spotkaniu koleżeńskim. Uczestniczyli w nim kol. SP2JMR, SP2DDX, SP2DNT, SP2UUW, SP2FTL, SP2DUS i SP2GJI.  Spotkanie to okazało się wspaniałą okazją do wspomnień  „historycznych   i prehistorycznych”, do wymiany doświadczeń ,  do dyskusji poważnych i mniej poważnych a  przede wszystkim do miłego spędzenia czasu w towarzystwie ludzi owładniętych tą samą pasją. Dziękujemy Grzegorzu  za gościnę i miłą atmosferę.

 

                                                                                     Więcej ...

 

FESTYN NA OSIEDLU LEŚNYM.     

 Zarząd klubu pragnie poinformować, że 19.05.2019 ekipa naszego klubu  weźmie udział w festynie zorganizowanym przez Radę "Osiedle Leśne" w lasku przy ul. Modrzewiowej.  Uruchomione będzie stoisko klubowe z czynną radiostacją. Impreza zaczyna się o godzinie 13.00 i trwać będzie  do wieczora.  Udział w festynie zadeklarowali Roman SP2DDX, Grzegorz SP2GVN, Darek SP2DUS, Jacek SP2UUW i Andrzej SP2GJI . Zapraszamy pozostałych kolegów o odwiedzenie naszego stoiska.   Do zobaczenia na festynie.

  

  NASZ UDZIAŁ W ZAWODACH - Pierwsze miejsce w SPDXC 2019 !

  Komisja zwodów SPDX Contest 2019  opublikowała na stronie spdxcontest.pzk.org.pl wyniki tegorocznej edycji zawodów.  Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, nasz klub zajął pierwsze miejsce w kategorii SO AB PHONE LOW.

  Z poczty klubowej: 

     " Mojemu klubowi SP2PBY

     Gratuluję 1 miejsca w SPDXC 2019
w kat SOAB Phone LP

     Vy 73! Piotr SP2JMR "

  W czwartek 09.05.2019 braliśmy udział w majowej edycji zawodów OMP ARKI CW/SSB. Według opublikowanych wyników tej edycji nasz zespół w składzie Igor, Vanessa i Michał pod kierunkiem Andrzeja SP2FTL zajął trzecie miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy.

 

  30.04.2019  godzina 23.59 UTC zakończyła się zorganizowana przez nasz Klub  akcja dyplomowa pod nazwą  „Pamiętamy o przyjaciołach”. Akcja trwała miesiąc, brało w niej udział dziewięciu  operatorów,  ( SP2AEK, SP2DDX, SP2FTL, SP2GJI, SP2GVN, SP2JNB, SP2FCR, SQ2ETN i SQ2JK ) którzy łącznie przeprowadzili ponad 10300 QSO  na wszystkich pasmach trzema emisjami CW, SSB i DIGI. Chciałbym tą drogą podziękować  wszystkim operatorom, którzy poświęcili wiele czasu i wykazali się olbrzymią wytrwałością  aby akcja ta mogła zakończyć się sukcesem.
Osobne podziękowania chciałbym złożyć  pani Jolancie Czerwińskiej – Smagieł za zadbanie
o szatę graficzną  akcji oraz  koledze Staszkowi  „Zielony”  za ogarnięcie spraw informatycznych  związanych z generowaniem dyplomów.

                                                                                                Award manager  SP2GJI    

 

  "Pamiętamy o przyjaciołach" - Regulamin  akcji dyplomowej      SN2ESH   SN1IW   SN2IU

         

  OMP ARKiI KF    W czwartek 14.02.2019  dwóch naszych podopiecznych Michał i Igor z sekcji młodzieżowej  klubu SP2PBY przy K-P SOSW nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej  i Niewidomej im. Louisa Braile’a w  Bydgoszczy pod kierunkiem  Andrzeja SP2FTL wzięło udział w drugiej turze Otwartych Mistrzostw Polski Amatorskich Radiostacji Klubowych i Indywidualnych KF w kategorii   Multi-operator  SSB.  Zawody trwały dwie godziny i w tym czasie nawiązanych zostało 71 QSO,  co daje w nieoficjalnym jeszcze rankingu 5 miejsce.  Igor z Michałem zapowiedzieli udział w pozostałych dziesięciu turach.   Gratulujemy wyniku i czekamy na więcej.

 

  Proponujemy do pobrania "Arkusz QSL" - potwierdzonych podmiotów DXCC.  

   Zebranie sprawozdawcze SP2PBY i BKK  - 2 luty 2019 godz. 11:00 ul. Reja.

 

                      

                            Aktualności z roku 2018  2017  2016  2014

 
 

©SP2DDX